Biżuteria ślubna

13-05-2016

Dobierając biżuterię do ślubu mamy o wiele większe możliwości niż w przypadku biżuterii pierwszokomunijnej, ale oczywiście nie znaczy to, że jest to zadanie cokolwiek łatwiejsze. Najczęściej wybierana jest biżuteria z białego złota z brylantami lub cyrkoniami. Rzadziej z kamieniami kolorowymi takimi jak szafiry czy rubiny, ale nie ma reguły, która by zakazała także drobnego ubarwienia. Czasami nawet, kiedy panna młoda ma suknię zdobioną detalami w postaci czerwonych róż, kolczyki z rubinami będą prezentować się najpiękniej. Kiedy para decyduje się na ślub i wesele w stylu greckim ­ ciekawie i szlachetnie będzie wyglądał komplet biżuterii z szafirami lub barwionymi błękitem cyrkoniami.

Niektóre panie wybierają taką biżuterię, aby nie była ona jednorazowa ­ to całkowicie zrozumiałe. Uniwersalne komplety założone premierowo w dniu ślubu, będą piękną ozdobą na późniejsze okazje i przywołają cudowne wspomnienia z tamtego szczególnego dnia.

Komplety dopasowujemy do całości stroju ślubnego. Powinny nie tylko komponować się z suknią, butami i białym welonem, ale powinny podkreślić ich wyjątkowy charakter. Przeważnie wybieramy pomiędzy motywami florystycznymi (kiedy suknia zdobiona jest kwiatami i koronkami), a geometrycznymi (romby, sześciany, spirale), gdy panna młoda ma suknię o fasonie zdobionym falbanami i draperiami. Przede wszystkim jednak liczą się osobiste upodobania.

Czasami panna młoda chce do ślubu założyć pamiątkowy, odziedziczony po swojej babci czy mamie naszyjnik. To piękny zwyczaj, bardzo wzruszający i bardzo go popieramy. Wówczas, kolczyki lub bransoletka powinna być szczególnie dobrze dobrana. Nasza pracownia jubilerska właśnie na takie okoliczności ma odpowiednie, oparte na klasycznych wzorach wyroby. Możemy też wykonać biżuterię ślubną na indywidualne zamówienie, nawiązując do Waszych pamiątek rodzinnych.