Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej.

13-05-2016

Medalik jako tradycyjna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej najczęściej kupowany jest dla dziewczynek. Przeważnie w żółtym kolorze złota. Wybieramy go w zależności od upodobań i charakteru osoby, która będzie go nosić. Do wyboru mamy medaliki o wzorach klasycznych, dla dziewczynek może nieco poważniejszych lubiących trzymać się zasad i reguł (idealny będzie wtedy medalik z wzorem Matki Boskiej Częstochowskiej), oraz medaliki o wzorach unowocześnionych, finezyjnych, delikatniejszych i romantycznych, dla dziewczynek, które wolą oryginalną biżuterię nieco inną i mniej klasyczną (polecamy medaliki o zdobionym brzegu lub przedstawiające profil Matki Boskiej modlącej się ­ to świetna propozycja dla tych, którzy na co dzień stoją nieco dalej od Kościoła Katolickiego).

Krzyżyk to tradycyjna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej przeważnie wręczana chłopcom. Wielkość krzyżyka dobieramy do chłopięcej sylwetki, aby nie był zbyt duży dla chłopca drobnej budowy i zbyt mały dla tego tężej budowanego. Mamy też do wyboru krzyżyki z figurą Chrystusa lub bez niej. Osoby odczuwające szczególne nabożeństwo do św. Jana Pawła II będą wybierały tzw. ?krzyż papieski?. Są też tacy, którzy stosując się do różnych przesądów, nigdy nie kupią krzyżyka z ukrzyżowanym Jezusem.

Jeżeli szkoła pozwala na noszenie biżuterii, uczymy nasze dzieci, aby zdejmowały łańcuszki i kolczyki przed zajęciami sportowymi i aby chowały je w bezpiecznym miejscu. Nie tylko chodzi o to, aby podczas ćwiczeń nie zerwać łańcuszka, ale przede wszystkim, aby biżuteria nie stała się przyczyną niepotrzebnych kontuzji. Dziewczynki powinny unikać długich kolczyków wiszących w ogóle podczas zajęć szkolnych ­ wystarczy spojrzeć, co dzieje się na korytarzach szkolnych podczas przerw. Kolczyki na sztyftach będą prezentować się równie piękne, a są o wiele stosowniejsze do panujących w szkołach warunków.